(85) 742 28 08 | (85) 742 28 09 pcm@jard.pl

Podlaskie Centrum Medyczne

Podstawowa Opieka Zdrowotna
Dowiedz się więcejRejestracja

PCM

Przychodnia Podlaskiego Centrum Medycznego

Podlaskie Centrum Medyczne świadczy usługi w ramach NFZ z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Obsługujemy dzieci oraz pacjentów dorosłych. Na miejscu możliwe jest również wykonanie wielu badań diagnostycznych.
Przyjmujemy zapisy do lekarzy rodzinnych w naszym Centrum.
Poradnia lekarza rodzinnego świadczy nieodpłatne usługi medyczne w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego dla pacjentów zapisanych do przychodni – to znaczy takich, którzy złożyli deklarację wyboru lekarza pierwszego kontaktu, pielęgniarki rodzinnej, a w przypadku kobiet również położnej środowiskowej.

Podstawowym zadaniem lekarza pierwszego kontaktu jest realizacja opieki lekarskiej nad pacjentem, czyli podopiecznym zarówno na terenie przychodni, jak i w domu pacjenta. Opieka medyczna w ramach medycyny rodzinnej obejmuje populację zarówno dorosłych, jak i dzieci od chwili narodzenia. W ramach tych działań – lekarz, oprócz diagnozowania chorób, leczenia farmakologicznego, wystawiania druków o czasowej niezdolności do pracy oraz promocji zdrowia, posiada uprawnienia do wystawiania skierowań, na podstawie których pacjent ma prawo skorzystać z dodatkowych usług systemu ochrony zdrowia.
Jeśli chcemy zmienić lekarza pierwszego kontaktu – możemy to zrobić dwa razy w roku- bez żadnych konsekwencji.

Adres

ul. Transportowa 4,
15-399 Białystok

Kontakt

  • pcm@jard.pl
  • (85) 742 28 08
  • (85) 742 28 09
  • (85) 662 92 70 (Medycyna Pracy)

Centrum czynne jest w godzinach 7:00 - 18:00.